Większość sprzedawców działa według bardzo podobnego modelu prowadzenia działań handlowych. Często bezrefleksyjnie stosują utarte praktyki sprzedażowe. Handlowcy popadają w rutynę i znudzenie, a potencjalni klienci - znając sposób przedstawiania oferty na pamięć – skutecznie obchodzą wysiłki sprzedawców.
Sprawdź nadchodzące terminy!Często bezrefleksyjnie stosują utarte praktyki sprzedażowe. Handlowcy popadają w rutynę
i znudzenie, a potencjalni klienci – znając sposób przedstawiania oferty na pamięć – skutecznie obchodzą wysiłki sprzedawców. Prowadzi to takich problemów jak:
Trudność w skutecznym zamknięciu rozpoczętych procesów sprzedaży, ciągły komunikat: „Zastanowię się i odezwę się do Państwa”.
Klienci blokują dostęp do siebie, nie chcą umawiać się na spotkania i najchętniej proszą o „wysłanie oferty e-mailem”.
W przypadku konkretnej potrzeby klienci zbierają oferty od wielu konkurentów, stosują „bezpłatny consulting” i często wybierają najtańszą opcję.
Filozofia programu opiera się na odejściu od metod proponowanych w tradycyjnych szkoleniach, w tym także od tradycyjnych etapów sprzedaży, a skierowaniu uwagi na wyzwania zakupowe klienta, jego gry psychologiczne i stosowanie niestandardowych mechanizmów wywierania wpływu.
którzy najczęściej korzystają ze szkoleń Sandlera, to osoby, które szukają rozwiązań dla następujących problemów występujących w sprzedaży:
korzystają z Sandlera, jeżeli:
przedstawiciele wolnych zawodów zajmujący się sprzedażą usług profesjonalnych, korzystają z Sandlera, jeżeli:
Dzień 1 - Wprowadzenie do Sandler Selling System
Najważniejsze pułapki i zagrożenia standardowych relacji między kupującym i sprzedającym. Psychologiczne gry klientów w procesie współpracy. Alternatywny system sprzedaży - podstawowe założenia Systemu Sprzedaży Sandlera. Łamanie schematu konwencji relacji - unikanie barier i „zmyleń" w kontakcie handlowym. Zarządzanie i kontrolowanie procesu komunikowania się. Diagnozowanie rzeczywistej gotowości do współpracy, budowanie niestandardowej relacji z klientem (Strategia Negatywnego Odwracania); dystans w rozmowie handlowej.
Dzień 2 - Praca z "bólem"
Budowanie i weryfikacja motywacji zakupowej. Praca z "bólem" i "dyskomfortem" klienta – prowadzenie rozmów nakierowanych na wzmacnianie i kreowanie potrzeb zakupowych. Diagnoza gotowości do współpracy. Rozmowa o inwestycji i zaangażowaniu. Przygotowywanie taktyki prezentacyjnej. Rozmowa o procesie decyzyjnym. Diagnoza sieci wpływu w organizacji. Kontraktowanie. Tworzenie umów na działania. Urealnianie zobowiązań. Retoryka prezentacji (język „bólu”, termometr sprzedaży).
Wdrożenie planu rozwojowego?
Wyślij zapytanie, a wrócimy do Ciebie z indywidualną ofertą.