Skip to main content
Polska Sp. z o.o. | Master Franchisee
 

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Więcej możesz dowiedzieć się tutaj

Słysząc „Muszę się zastanowić...” handlowiec zaczyna się zastanawiać czy klient komunikuje w ten sposób swoje zainteresowanie ofertą, jednocześnie oczekując lepszej propozycji niż przedstawiona. Pojawia się także myśl, że nasz rozmówca tak naprawdę chce się nas pozbyć, ale jego dobroduszność nie pozwala mu powiedzieć „Dziękuję, nie skorzystam z oferty, ponieważ...”.
Bez względu na powód, rozmowa zazwyczaj się urywa, ponieważ handlowiec nie wykazuje inicjatywy, aby doprecyzować, co tak naprawdę się stało. I tak kolejny klient trafia na listę, tych którzy myślą o ofercie długo, co nie znaczy, że intensywnie, ponieważ już nigdy nie wracają z odpowiedzią. I tak w ciągu miesiąca może przepaść kilka konkretnych umów...


Kłamstwo w dobrej wierze

 

Z emocjonalnego punktu widzenia, takie słowa są po prostu kłamstwem, które najczęściej stanowi dobrą alternatywę dla odmowy. Wiadomo, odmawiać jest trudno, kłamać zdecydowanie prościej. Każdy z nas znajduje się prawie codziennie w podobnych, z życia wziętych sytuacjach, niezależnie od wykonywanego zawodu czy roli społecznej. Kiedy coś nam się nie spodoba, łatwiej powiedzieć, że pomyślimy i wrócimy później, aniżeli wyjaśniać motywy podjęcia takiej decyzji.

Odkryj emocje klienta


Jesteśmy od wielu lat w branży i nas ten problem spotyka równie często. Wciąż otrzymujemy pytania, co w takiej sytuacji należy robić. A rozwiązanie jest bardzo proste – wyprzedzić reakcję klienta. Prosta komunikacja jest najczęściej kluczem do sukcesu. Już na samym początku z klientem warto mu zasygnalizować, że jeśli poczuje, że coś mu się nie podoba, bądź nie jest zgodne z jego oczekiwaniami, powinien to szczerze zakomunikować.

 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco


Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam Cię do obejrzenia materiału wideo, w którym prezentujemy różne punkty widzenia na ten temat.
Oprócz tego zachęcamy do subskrypcji kanału, dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco! 

Nasi eksperci zawsze do Twojej dyspozycji

Poznaj bliżej naszych ekspertów!

Łukasz Grabowski

➔ PROFIL NA LINKEDLN

Udostępnij ten artykuł::