Skip to main content
Polska Sp. z o.o. | Master Franchisee
 

Ta strona korzysta z ciasteczek.
Więcej możesz dowiedzieć się tutaj

W poprzednim artykule podkreślaliśmy jak ważne jest to, aby mówić „nie”, dziś przeanalizujemy jak można uniknąć odmowy i zyskać przychylność klienta. Badanie potrzeb nie zawsze jest proste, jednak dzięki dobremu przygotowaniu przed rozmową sprzedażową możesz uniknąć błędów, które zazwyczaj przyczyniają się do niechęci ze strony klienta. 

 

Pamiętaj o metodzie „lejka”


Po pierwsze, daj klientowi przestrzeń i zadawaj takie pytania, które sprawią, że Twój rozmówca będzie mógł udzielić rozbudowanej odpowiedzi. Często są to pytania, które zaczynają się od słów „jak?”, „co?” lub „dlaczego?”. Dzięki nim będziesz w stanie zdiagnozować problem, z jakim przychodzi do Ciebie klient. Umiejętne zadawanie pytań sprawi, że zyskasz w jego oczach i będzie z większą otwartością odpowiadał na Twoje pytania.
Kiedy zdobędziesz już garść istotnych informacji możesz przejść do następnego kroku, czyli pytań zamkniętych. Są to pytania bezpośrednie, które ograniczają opcje wyboru, najczęściej do dwóch możliwości i zaczynają się najczęściej słowem „czy”. Pamiętaj, zadawaj je tylko na samym końcu rozmowy z klientem! Są bardzo istotne, ponieważ sprawiają, że można doprecyzować zidentyfikowane oczekiwania klienta. Dzięki temu zyskasz solidną podstawę by w podsumowaniu móc przedstawić cały wachlarz rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami Twojego rozmówcy. Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy opanować sztukę zadawania pytań, aby potem wszystko szło po Twojej myśli.

 

Mało słów, wielki efekt


Masa slajdów, masa słów a przy tym mała ilość konkretów to doskonały przepis na porażkę. Klient w mgnieniu oka zapomina z jakim problemem do Ciebie przyszedł. Wykreśla Cię również z listy potencjalnego sprzedawcy bądź usługodawcy. Czar pryska, umowa nie została sfinalizowana, a Ty zostajesz bez szansy na zysk.


MIT:
Wprost proporcjonalnie do ilości wypowiedzianych słów, zwiększa się prawdopodobieństwo sprzedaży.

FAKT:
Im więcej słuchasz, tym więcej zyskujesz!


Najskuteczniejsza rozmowa, to taka dzięki której jesteś w stanie określić z czym klient się zmaga, co powoduje utrudnienia/ograniczenia w jego rozwoju i jakie rozwiązanie będzie realną odpowiedzią na jego oczekiwania. Daj klientowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a wróci ono do Ciebie ze zdwojoną siłą. To prosty przepis na sukces!
A jeśli wciąż czujesz niedosyt wiedzy i chcesz wiedzieć więcej, to zapraszam Cię także do obejrzenia materiału wideo, w którym prezentujemy różne punkty widzenia na ten temat.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube i bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam Cię do obejrzenia materiału wideo, w którym prezentujemy różne punkty widzenia na ten temat.
Oprócz tego zachęcamy do subskrypcji kanału, dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco!

Nasi eksperci zawsze do Twojej dyspozycji


Poznaj bliżej naszych ekspertów!

Łukasz Grabowski

➔ PROFIL NA LINKEDLN


Michał Biernacki

➔ PROFIL NA LINKEDLN

Udostępnij ten artykuł::