Skip to main content
Polska Sp. z o.o. | Master Franchisee

ELEVATOR PITCH – Twoja 30-sekundowa szansa na zainteresowanie rozmówcy produktami, usługami lub rozwiązaniami, które sprzedajesz. Często przyjmuje postać marketingowej papki, polanej lukrem sprzedażowych sloganów typu „dedykowana usługa”, „innowacyjne rozwiązania”, a nawet – „jesteśmy liderem”, np.

„Od 20 lat jesteśmy liderem na polskim rynku AGD, dostarczając naszym zadowolonym klientom najwyższej klasy odkurzaczy cyklonowych, które nie dość, że zużywają nawet o 10kWh miesięcznie mniej od produktów konkurencji, to jeszcze posiadają atestowany filtr antyalergiczny EC20x i emitują hałas tylko na poziomie 75Db”

Jak mówi moja 7-letnia córka:

no i?... 

Uwaga! 30-sekundowa reklama podana w ten sposób, bez szklanki wody lub kubka mięty, szybko wzbudza mdłości i mrowienie w stopach!

W Sandlerze robimy to inaczej.

Jak już dobrze wiesz, ludzi nie interesuje, JAKI produkt jest, tylko CO dla nich robi, czyli: jak może rozwiązać ich problemy i zaspokoić zachcianki. Dlatego wejdź najpierw w buty swych klientów i wypisz na kartce wszystkie obszary, które na które twój produkt lub twoja usługa może być odpowiedzią. I zamiast powtarzać treść ulotek i broszur reklamowych, których i tak nikt nie czyta, powiedz:

„Być może Pana zaskoczę, ale sprzedaję odkurzacze. Nie wiem, czy to Pana zainteresuje, bo być może, jest Pan w stu procentach zadowolony z obecnego rozwiązania, natomiast z odkurzaczy mojej firmy korzystają osoby, które:

▪️ borykają się z alergią i wiedzą, że tradycyjne odkurzacze raczej wzmagają objawy niż im przeciwdziałają,

▪️ liczą pieniądze i nie chcą dorzucać do rachunku za prąd nawet kilkunastu złotych miesięcznie,

▪️ wkurzają się, że kiedy włączony jest odkurzacz, to nie słychać nie tylko radia, ale i własnych myśli.

Czy może któryś z tych obszarów również i Pana dotyczy?”

W obu przypadkach mowa jest o tym samym: twoje odkurzacze są antidotum na alergię, rachunki za prąd i hałas. Tylko pytanie, która wersja wydaje ci się bardziej przekonująca? 

A ja nazywam się Krzysztof Rzepkowski i jestem konsultantem w organizacji szkoleniowej Sandler Training. Z moich rozwiązań korzystają osoby, które pracują w sprzedaży i każdego dnia muszą mierzyć się z:

▪️ wysokimi oczekiwaniami klientów, które nie przekładają się na efekt, a więc „Pan nam sporządzi ofertę, da rabat, coś sprawdzi, przygotuje, wyśle…”,

▪️ nieustającymi obiekcjami typu „drogo” i „musimy to porównać”,

▪️ odkładaniem decyzji, czyli „zdzwońmy się w przyszłym tygodniu” i „dam Panu znać”…

Jeśli któryś z tych obszarów jest ci znajomy, napisz do mnie i porozmawiajmy o tym.

A potem sam podejmiesz decyzję, czy metodologia Sandler Training byłaby dla Ciebie rozwiązaniem. 

Etykiety:: 

Dodaj komentarz

Udostępnij ten artykuł::